Dziękujemy

W festiwalu wzięło udział ponad 16 tysięcy uczestników!

Dopisała pogoda i dopisała publiczność. Tegoroczna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur rozgrywała się na scenach teatrów, w muzeach, galeriach, klubach, ale ściągnęła też tłumy na Stary Rynek, czy Rynek Włókniarek Łódzkich w Manufakturze oraz do łódzkich świątyń czterech wyznań. 

Przypominamy, że wystawa główna festiwalu Biegnij. Stary świat jest za Tobą jest nadal otwarta w Art_Inkubatorze. Aż do 26 września można prześledzić, w jaki sposób kuratorka – Agnieszka Zawadowska – wykorzystując filmowe kadry i etiudy dawnych studentów łódzkiej Szkoły Filmowej, cytaty literackie oraz fragmenty reklam, zbudowała pejzaż przemian społecznych i portret buntowników lat 60. i 80.

Do 11 października w Ośrodku Propagandy Sztuki prezentowane są prace niemieckiego fotografa Clausa Friedricha Rudolpha oraz inspirowane jego twórczością rzeźby Tanyi Krylovej.

Z kolei rozpościerającą się nad Starym Rynkiem instalację SPREAD autorstwa Adama Cieślaka i Bartka Świąteckiego oglądać będzie można jeszcze w październiku, tak długo, jak długo aura okaże się dla niej łaskawa.

Na scenie ponownie zagości spektakl Gala ’68. Wolność to luksus, współprodukowany przez festiwal i Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. Do końca roku zostanie zagrany jeszcze kilkukrotnie.