List do Ciebie

Dagadana

 

„List do Ciebie" to trzeci studyjny album grupy DAGADANA, łączący charakterystyczne dla zespołu brzmienia z poezją mało znanego w Polsce Janusza Różewicza – brata Tadeusza i Stanisława.

Starannie wybrane teksty przenikają się świetnie z warstwą muzyczną, łączącą, jazz, folk i elektronikę.

Z pomocą muzyki DAGADANA podkreśla piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie pozwoli wierszom Janusza Różewicza trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Projekt wspiera również rodzina poety.

Do współpracy przy albumie grupa zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim), a nad całością produkcji muzycznej czuwał Marcin Pospieszalski (wcześniej współpracował m.in. z zespołami: Armia, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz, Zakopower, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania oraz z Anną Marią Jopek). 

 

DAGADANA od ponad 12 lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music, pozostając jednocześnie ambasadorem słowiańskiej kultury: zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. Podczas występów przekracza granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce jest początkiem mistycznej przygody, wymiany dziejącej się między ludźmi.

Zespół grał na takich festiwalach jak Glastonbury (UK), Virada Cultural (Brazylia), Shanghai World Music (Chiny), Festiwal Ludów Pustyni (Maroko), Open'er czy Woodstock  (Polska).

Na jesieni ukaże się nowy album DAGADANY z pieśniami życzeniowymi z Ukrainy i Polski.

 

Facebook
Instagram
Soundcloud
Spotify

__________________________________

3 września_18.30
Radio Łódź - scena plenerowa, ul. Narutowicza 130

Wydarzenie jest częścią koncertu otwarcia FŁ4K 2020, na koncert obowiązuje 1 bilet

 

KUP BILET


---

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych Festiwalu Łódź Czterech Kultur w 2020 roku w okresie epidemii Covid-19. Każdy uczestnik jest zobowiązany na jego mocy do złożenia obsłudze widowni pisemnego oświadczenia, zawierającego informacje o stanie zdrowia. Regulamin i oświadczenie można pobrać tu.