Fot. Eliza Krakówka
Gaga jest językiem ruchu, metodą pracy z ciałem tworzoną na przestrzeni lat przez Ohada Naharina i stosowaną przez niego w codziennej pracy z zespołem Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Język Gaga wywodzi się z przekonania o lecznicze, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i ciągle ewoluuje.
To nowy sposób zdobywania wiedzy o swoim ciele i budowania jego samoświadomości. Pozwala na odkrywanie i wzmacnianie ciała: poprawę jego elastyczności, wytrzymałości i zwinności, przy jednoczesnym rozbudzaniu zmysłów i wyobraźni.
Zwiększa świadomość własnych fizycznych słabości, rozbudza zdrętwiałe obszary, obnaża sztywność mięśni i stawów i umożliwia jej eliminację. Poprawia instynkty ruchowe, łączy ruch świadomy z nieświadomym i pozwala wszystkim razem i każdemu z osobna doświadczać wolności i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej atmosferze, wygodnym ubraniu i przy akompaniamencie muzyki.
---
Warszaty sa przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia. Doświadczenie w dziedzinie tańca lub innych form ruchu nie jest wymagane.
Zajęcia trwają 1 godzinę i są prowadzone wyłącznie przez tancerzy, którzy ściśle współpracowali z Ohadem Naharinem. Nauczyciele prowadzą uczestników za pomocą serii sugestywnych instrukcji. Zamiast kopiować konkretne ruchy, uczestnicy aktywnie eksplorują instrukcje, szukając własnych interpretacji i sposobów realizacji tanecznego zadania. Warsztaty oferują kreatywne ramy, w ramach których uczestnicy mogą zwiększać świadomość ciała, poprawiać jego gibkość i wytrzymałość.
Uczestnicy warsztatu powinni mieć wygodne ubrania i być przygotowani do tańca boso lub w skarpetkach. Wskazane jest przyniesienie ze sobą wody do picia i ręcznika.
---
Adi Weinberg jest tancerką, choreografką i instruktorką Gaga. Jest współtwórczynią społeczności Gaga w Warszawie; prowadziła warszaty Gaga i innych technik tanecznych podczas wielu imprez i festiwali w Polsce, Europie i Izraelu.
Jest absolwentką Akademii Tańca i Muzyki w Jerozolimie, programu dla Tancerzy Zawodowych w Hajfie i stażystką Vertigo Dance Company.
Pracowała z wieloma uznanymi twórcami i instytucjami, m.in. z Andrea Costanzo Martinim, Nadarem Rosano, Efrat Rubin, Michaelem Millerem, Agnieszką Glińską, Fresco Dance Company, operą izraelską, a także Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.
Uczestniczyła w licznych przedsięwzięciach i festiwalach takich jak Machol Shalem International Dance week, festiwalem Tel Aviv Dance w Suzanne Dellal, festiwalami MAAT, MSTT, KRoki i wieloma innymi.
W 2017 roku otrzymała grant na rozwój swoich choreografii od Mifal HaPais Council for the Culture and Arts.
5 września_12.00 / 14.00
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Wojska Polskiego 83
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Wydarzenie we współpracy i finansowane ze środków:
---
Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych Festiwalu Łódź Czterech Kultur w 2020 roku w okresie epidemii Covid-19. Każdy uczestnik jest zobowiązany na jego mocy do złożenia obsłudze widowni pisemnego oświadczenia, zawierającego informacje o stanie zdrowia. Regulamin i oświadczenie można pobrać tu.