BILETY|REZERWACJE

Niklas Paschburg

04 Niklas Paschburg by Natalia Luzenko low res

 

„Oceanic”, debiutancki album 25-latka z Niemiec ukazał się zaledwie dwa lata temu i został okrzyknięty jedną z „najpiękniejszych płyt 2018 roku”. Nad nowym albumem, który trafił na rynek w lutym tego roku, artysta pracował w jednym z najdalej wysuniętych na północ zakątków Europy: archipelagu Svalbard położonym między Norwegią kontynentalną a kołem podbiegunowym. Zmieniający się krajobraz wysp w tej ze wszech miar niegościnnej części świata, gdzie temperatury nigdy nie przekraczają -20 stopni Celsjusza i niemal nie trafiają się godziny słoneczne, jest świadectwem postępujących zmian klimatu. Ten temat jest zawsze obecny w muzyce Paschburga, zachęcającej do poszukiwania źródeł energii i odpoczynku; melancholijnej i optymistycznej zarazem; kojącej i zapraszającej do biegu i tańca jednocześnie.

Zainspirowany północną zimą album „Svalbard” łączy muzykę neoklasyczną, ambientową i elektroniczną w hipnotyzujących, fascynujących utworach, w których można odnaleźć i spokój biało-błękitnego arktycznego światła i huk śnieżnej burzy.

Płyta powstała we współpracy z Andym Barlowem z zespołu Lamb, który remiksował takich artystów jak Damien Rice czy Placebo i jest producentem m.in. utworów U2.

 

niklaspaschburg.com
Facebook
Instagram
YouTube

 

4 września_20.00
Radio Łódź, ul.
Narutowicza 130

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

 

we współpracy i współfinansowane ze środków:

 

FWPN logo

 

 ---

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych Festiwalu Łódź Czterech Kultur w 2020 roku w okresie epidemii Covid-19. Każdy uczestnik jest zobowiązany na jego mocy do złożenia obsłudze widowni pisemnego oświadczenia, zawierającego informacje o stanie zdrowia. Regulamin i oświadczenie można pobrać tu.