Muzykowanie, architektoniczne łamigłówki i dyskusje o wielokulturowości.
Nigdy nie jest za wcześnie na twórcze wyrażanie siebie. Przekonały się o tym najmłodsze dzieci wraz z opiekunami podczas warsztatów Spotkania z Panią Muzyką prowadzonych przez Ewę Kozioł w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Podczas zajęć umuzykalniających inspiracją do eksperymentów z instrumentami i rekwizytami stały się melodie zaczerpnięte z kultur różnych grup etnicznych zamieszkujących Łódź dawniej i dziś. Nie brakło także nawiązań do polskich i żydowskich zabaw podwórkowych.
Fot. HAWA
https://2020.4kultury.pl/en/2-news/269-edukacja-w-centrum-dialogu#sigProId50c6e6dee0
Podczas cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży pt. Świątynie Czterech Kultur główną rolę odegrała wyjątkowa pomoc naukowa – architektoniczna układanka przybliżająca kultury i religie dawnej Łodzi, przygotowana przez Archizo. Uczniowie szkół podstawowych oraz średnich poznawali historię i szczegóły architektoniczne słynnych łódzkich budowli sakralnych czterech wyznań: nieistniejącej już synagogi Altshtot, kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Mateusza, cerkwi św. Aleksandra Newskiego i kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Fot. HAWA
https://2020.4kultury.pl/en/2-news/269-edukacja-w-centrum-dialogu#sigProId6ff2d0b5cb
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana było także miejscem dyskusji panelowej pod hasłem Łódź nie tylko czterech kultur prowadzonej przez dyrektor Joannę Podolską. Przedstawiciele mniejszości narodowych mieszkających na stałe w naszym mieście porozmawiali o współczesnym współistnieniu wielu kultur.
Fot. Mikołaj Zacharow
https://2020.4kultury.pl/en/2-news/269-edukacja-w-centrum-dialogu#sigProIdb2e57f5220