KURATORZY

 

 Teresa na stronę

 

Teresa Latuszewska-Syrda

Kuratorem obszaru sztuk wizualnych jest Teresa Latuszewska-Syrda, prezes Fundacji Urban Forms i autorka koncepcji stworzenia w Łodzi galerii wielkoformatowych obrazów – murali. Od 2010 roku z powodzeniem realizuje tę koncepcję tworząc Galerię Urban Forms, która stała się rozpoznawalną na całym świecie ekspozycją sztuki w przestrzeni publicznej i wizytówką miasta.

 

 

 

 

 

 

Marcin na stronę

  

Marcin Tercjak

Muzyczną stronę festiwalu kreuje Marcin Tercjak. Znany nie tylko z anteny Radia Łódź, dziennikarz radiowy i telewizyjny od lat zajmujący się tematyką muzyczną i filmową, producent muzyczny i animator kultury. Jest jednym z twórców Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit oraz pomysłodawcą takich projektów jak: Trawniki Kultury, Uliczna Galeria Dźwięku czy Muzyczna Scena Łodzi.

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka na stronę

 

Agnieszka Zawadowska 

Kuratorem sekcji teatralnej tegorocznej edycji festiwalu jest Agnieszka Zawadowska. W latach 1977–1979 studiowała w Ecole des Beaux Arts w Aix-en-Provence, potem w latach 1996–1999 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Była też wieloletnią słuchaczką seminarium prof. Marii Janion. Kuratorka wystaw, współautorka albumów. Współorganizatorka wielu konferencji naukowych. Autorka scenografii i kostiumów do przedstawień teatralnych, teatrów telewizji i filmów. Laureatka nagrody im. Teresy Roszkowskiej za dekoracje i kostiumy do przedstawień m.in. Pieszo S. Mrożka w Stads Teater w Sztokholmie i Legendy St. Wyspiańskiego w Teatrze Studio w Warszawie. Jest także autorką scenografii do filmu Ubu król P. Szulkina.