KAMP! i Keren Ann

Rusza sprzedaż biletów na pierwsze wydarzenia festiwalu.

Kev Fox, Kasia Lins, Hania Rani, Rosalie., Iza Trojanowska, Barbara Wrońska i Piotr Zioła – wszyscy na jednej scenie w nowych wersjach hitów z lat 80. i 90. W ramach festiwalu zespół KAMP! przygotowuje HOT DANCE PARTY. Miłośnikom łagodniejszych brzmień proponujemy pierwszy w Polsce koncert Keren Ann. Już można kupić bilety na oba wrześniowe wydarzenia. 

HOT DANCE PARTY odbędzie się w łódzkim Klubie Wytwórnia, 7 września. Będzie to niecodzienna muzyczna podróż w czasie do lat 80. i 90. – Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest Współistnienie, więc my proponujemy współistnienie parkietowe i sięgamy do korzeni muzyki elektronicznej. Łączymy w projekcie klasyki, które przez lata determinowały rozwój muzyki elektronicznej, stając się jednocześnie mainstreamem, głęboko zakorzenionym w świadomości przeciętnego słuchacza – zapowiada Tomasz Szpaderski z KAMP! i zdradza, że gospodarze koncertu przygotują własną wersję Das Model grupy Kraftwerk. Z legendarnym Can’t get enough Depeche Mode zmierzy się Piotr Zioła, a Hania Rani z Move your body  Marshalla Jeffersona.

– Nie bez powodu to właśnie KAMP! zaprosiliśmy do stworzenia wydarzenia muzycznego otwierającego festiwal. Zależało na tym, żeby rozpocząć tegoroczną edycję propozycją, która gwarantuje i znakomity poziom muzyczny i świetną ponadpokoleniową zabawę – wyjaśnia Marcin Tercjak, kurator sekcji muzycznej.

KAMP! już od wydanego w 2012 roku głośnego debiutu, zatytułowanego po prostu KAMP! utrzymuje uznanie krytyków oraz wiernej rzeszy fanów. Dziś  ma na koncie trzeci album – DARE, który spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem prasy i cieszy się ogromną popularnością w serwisach streamingowych. Zespół regularnie koncertuje za granicą na festiwalach i imprezach showcase'owych. Ma za sobą trasy w USA, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji oraz występy na tak znaczących imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

Bilety na HOT DANCE PARTY, w cenie 55 złotych, można już kupić w kasie Klubu Wytwórnia lub online. Kup bilet tutaj.

Odmienną porcję wrażeń dla łódzkiej publiczności przygotowuje Keren Ann. Jej piosenki śpiewali Iggy Pop, Jane Birkin czy David Byrne, ona sama zaś wyrasta na legendę paryskiej sceny muzycznej. Ta międzynarodowa artystka – kompozytorka, piosenkarka i autorka tekstów urodziła się w Izraelu, wychowywała w Holandii i później we Francji, mieszkała w Stanach Zjednoczonych, by wreszcie kilka lat temu osiąść w Paryżu. Równolegle do licznych tras i prac nad własnymi – ośmioma już – płytami tworzy autorską muzykę dla filmu i teatru tańca współczesnego. Melancholia towarzysząca jej twórczości dominuje także w najnowszym, wydanym w 2019 roku albumie Bleue, opowiadającym o tym, jak ulotne, niejednowymiarowe są miłość i przywiązanie. W czasie łódzkiego koncertu, 8 września, artystce towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy, wzmacniający swym brzmieniem przekaz piosenek, w tym zmysłowych i niezwykle poetyckich, śpiewanych po francusku, utworów z najnowszej płyty. Bilety – w cenie 40 i 50 złotych można już kupować on-line i w kasie Filharmonii Łódzkiej, w której koncert się odbędzie. Kup bilet tutaj.