KURATORZY

PREMIERA: Miejskie Ziółka

Miejska flora: mchy, trawy, chwasty, kwiaty, krzewy i drzewa. Natura walczy o każdą niezagospodarowaną przez człowieka przestrzeń, wpisuje się w architekturę miasta i zmienia jego krajobraz. Co by było, gdyby pewnego dnia człowiek stracił kontrolę, a przyroda przejęła utraconą władzę nad betonową metropolią?

Choć rośliny towarzyszą nam przez całe życie, czasem zapominamy o ich istnieniu. Tak powszechne – stają się niewidoczne. Dopiero ich brak zmusza do refleksji.

„Miejskie Ziółka” to muzyczny spektakl przedstawiający postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura, a rośliny odzyskują głos. Rytm miejskiej muzyki przeplatać się tu będzie z muzycznym pejzażem natury. Mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splotą się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze.

Spektakl powstał dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur w koprodukcji z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

 

SCENARIUSZ: Natasza Sołtanowicz, Joanna Kowalska
REŻYSERIA, MUZYKA: Natasza Sołtanowicz
SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: Marianna Syska
DRAMATURGIA, TEKSTY PIOSENEK: Joanna Kowalska
ARANŻACJA MUZYCZNA: Grzegorz Bieńko
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Tomasz Leszczyński
RAP: Kacper Sasin

 

OBSADA:
Joanna Osyda
Karol Kossakowski
Kacper Sasin

 

5 września_19.00
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla, ul. Wólczańska 5

 

KUP BILET

 

6 września_19.00
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla, ul. Wólczańska 5

 

KUP BILET

 

w koprodukcji z:

 

TO logo

 

---

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych Festiwalu Łódź Czterech Kultur w 2020 roku w okresie epidemii Covid-19. Każdy uczestnik jest zobowiązany na jego mocy do złożenia obsłudze widowni pisemnego oświadczenia, zawierającego informacje o stanie zdrowia. Regulamin i oświadczenie można pobrać tu.