PROGRAM

Potańcówka w Parku Ocalałych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Sprawdzony format swingującej potańcówki z Big Bandem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów powraca, tym razem w plenerach Parku Ocalałych.

Łódzki zespół, prowadzony przez cenionego klarnecistę i saksofonistę Jacka Delonga, to grupa z historią i sporym dorobkiem artystycznym. Big Band koncertował miedzy innymi z Michałem Urbaniakiem, Garym Guthmanem i Janem Ptaszynem Wróblewskim, Olgą Bończyk i Urszulą Dudziak, orkiestrami Filharmonii: Łódzkiej, Podlaskiej i  Świętokrzyskiej. Ma na swoim koncie liczne nagrody festiwali big bandów w Nowym Tomyślu i Bydgoszczy; występował na Węgrzech, w Belgii i Niemczech.

Dla studentów Akademii praca w Big Bandzie to możliwość uzupełnienia klasycznego wykształcenia o praktyczne umiejętności wykonywania muzyki jazzowej i rozrywkowej, radość wspólnego muzykowania i żywiołowego kontaktu z publicznością.

Na repertuar plenerowej potańcówki złożą się klasyczne jazzowe utwory Glenna Millera, Billy’ego Joela czy Duke’a Ellingtona i wiązanka utworów Jimmy’ego Hendricksa. Będzie można usłyszeć „Spain” Chicka Corei i zatańczyć walca do „Yesterday” Beatlesów i muzyki Wojciecha Kilara z „Ziemi Obiecanej” w aranżacji Adama Manijaka, przytulić się słuchając „My one and only love” i potupać nogą przy „Sing, sing, sing” Gene’a Krupy i „Copacabanie” Barry’ego Manilova.

 

5 września_16.00
Park Ocalałych

BRAK WOLNYCH MIEJSC

---

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych Festiwalu Łódź Czterech Kultur w 2020 roku w okresie epidemii Covid-19. Każdy uczestnik jest zobowiązany na jego mocy do złożenia obsłudze widowni pisemnego oświadczenia, zawierającego informacje o stanie zdrowia. Regulamin i oświadczenie można pobrać tu.